Rajzoljunk együtt egy sünit!
Először egy kis eszmefutattás a rajzolásról...Szerintem teljesen ép gyerekek esetén általában nincs szükség együtt rajzolásra, mert anélkül is (maguktól) megtanulnak rajzolni, ahogy ülni, járni stb. sem kell tanítani őket.
Abban az esetben viszont, ha a mi kis drága gyerekünk speciális (akár csak annyiban, hogy az izomzata hipotón volt) akkor könnyen lehet, hogy magától egyáltalán nem akar rajzolni, és szerintem ilyenkor ezt nem szabad ráhagyni. (Hiszen a mozgásfeljődésnél is megsegítjük őt pl. Dévény kezeléssel).
Szóval szerintem vegyünk egy nagy sima lapos spirálfüzetet, írjuk rá a nevét, és mindennap próbáljunk egy rajzot készíteni. A füzet azért jó, mert utána együtt végig lehet nézni, és dicsérni, dicsérni. És a kis alkotó a vendégeknek is eldicsekedhet vele.
Mi úgy szoktunk együtt rajzolni, hogy én veszek egy sima lapot, egymás mellett ülünk, és a sima lapra rajzolok, ő a füzetbe.
A süni kapcsán a következőkről dumcsiztunk közben. Van lába, azon megy, neked is van 2 lábad. Orra van? Mit csinál vele? Szája van? Azzal mit csinál? Miket eszik a süni?
A két süni pedig jó barát, és azért kell a kisméretűnek is rajzolnia, hogy legyen az enyémnek barátja...
Ajánlott kor: 3 éves kortól
Mit fejleszt? grafomotoros fejlesztés, szókincs
Íme az én 3 évesem műve: